Lázár Ervin program- Rózsa és Ibolya
Gyerekek számára készül ez a finom humorú táncelőadás, amelyben a látvány, a technika, a zene és a tánc együttese magával ragadja a legkisebbek érzelmét és fantáziáját.
Gyerekek számára készül ez a finom humorú táncelőadás, amelyben a látvány, a technika, a zene és a tánc együttese magával ragadja a legkisebbek érzelmét és fantáziáját.
Ön egy múltbeli vagy elmaradt eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból.
Utolsó előadás dátuma: 2022. május 24. kedd, 10:00
ARANY JÁNOS: RÓZSA ÉS IBOLYA
MESEBALETT 105 percben
Bemutató: 2020 március 04.
Volt egyszer egy király és volt annak egy nagyon szép lánya, Ibolya, meg egy második felesége, aki az ördöggel cimborált. A Rózsa és Ibolya egy izgalmas küzdelmekkel teli mese a szerelemről, a hatalomvágyról, az ördöggel cimboráló mostoha cselszövéseiről, aki emberfeletti akadályokat állít a szerelmesek elé, hogy szétválassza őket.
SZEREPOSZTÁS
Rózsa............................................................... DÁVID PATRIK / MÁRTON RICHÁRD JÁNOS
Ibolya................................................................ MOHAI CINTIA
Öreg Tündérkirály (Ibolya apja)........................ MÁRTON RICHÁRD JÁNOS / FŰZI ATTILA
Vasorrú Bába (Ibolya mostohája)..................... SZŰCS BOGLÁRKA
Rózsa apja....................................................... LUKÁCS ÁDÁM
Koldus.............................................................. FŰZI ATTILA
Cseh király........................................................ FILIPPO NESTOLA
Cseh királyné.................................................... KOCSIS ANDREA
Cseh király leánya............................................ HARANGOZÓ LILI
Öreg vőfély....................................................... GUIDO DI VONA / ANTONIO MANUEL CALVANESE
Lengyel lovas legény........................................ BOLLA DÁNIEL
Cigánygyerekek................................................ KEPESS BOGLÁRKA, MÁTYÁS FLÓRA, KOZMA JOHANNA
valamint
királyfiak, öreg urak, pásztorok, szolgák, násznép
Díszlet- jelmeztervező: JUHÁSZ KATALIN
Dramaturg: KOZMA ATTILA
Narrátor: GÖRÖG LÁSZLÓ Jászai-díjas
Zene: Parapács zenekar, részletek Cser Ádám V. szimfóniájából
Élőzene: Varga-Andrási Gábor
Vetítés: HAJDUFI PÉTER
Ügyelő-Rendezőasszisztens: VARGA RENÁTA
Koreográfus: FŰZI ATTILA
Rendező: KOZMA ATTILA
Ifj. Johann Strauss egyik legnépszerűbb műve, A cigánybáró a Jókai200 emlékév keretében kerül színpadra a Budapesti Operettszínházban. A darab 1885-ben, a Theater an der Wienben aratott először sikert, amikor a zeneszerző Ignaz Schnitzer librettójára komponálta meg nagyszabású operettjét Jókai Mór Szaffi című elbeszélése nyomán.
A Monte Cristo grófja egy igazi, nagy ívű, romantikus musical. A történet ismert: nyüzsgő kikötő, a tenger hullámzása, régi-új szerelmek, esély egy új életre, őrült karneváli forgatag, intrika, bosszúvágy, elégtétel és Párizs, hol jobb és könnyebb az élet... mind-mind megelevenedik Alexandre Dumas világhírű regényének zenés színházi adaptációjában.
Alen Menken, Stephen Schwartz és Peter Parnell varázslatosmusicalje Victor Hugo ikonikus regényéből, a Disney rajzfilmje alapján készült. A darab érzékenyen mesél a szeretetről, a kitartásról és az önfeláldozásról. Esmeralda, a szegény cigánylány és Quasimodo, a torz külsejű, ám önzetlen harangozó története könnyeket csal mindenki szemébe.
Egy mindenre elszánt orvos meghódítja a színpadot! A misztikus thriller világsikerű Broadway-musical változata
A Kossuth-díjas Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház igazgatója először rendez operettet, méghozzá a világ leghíresebbjét!
A Szépség és a Szörnyeteg a Disney egyik legsikeresebb, legelbűvölőbb meséje, az első olyan animációs film, amelyet Oscar-díjra jelöltek a…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!
