Program


WEBBER - REQUIEM ÖRÖK VILÁGOSSÁG Tisztelet az elhunytak emlékének

WEBBER - REQUIEM ÖRÖK VILÁGOSSÁG Tisztelet az elhunytak emlékének

November 4-e, nemzeti gyásznap Magyarországon, amikor az 1956-os forradalom és szabadságharc leverésének, a szovjet csapatok bevonulásának évfordulóján az áldozatokra emlékezünk. Ennek tiszteletére egy ünnepélyes gálakoncertet tűz műsorra a Budapesti Operettszínház.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. november 2. szombat, 19:00

Az elsősorban musical szerzőként ismert Andrew Lloyd Webber, az apja halálának emlékére írta Requiem c. művét, amely november 4-én, 19 órától csendül fel a Budapesti Operettszínházban.  Az este második felvonásaként pedig egy - a műsor hangulatához igazodó - koncertet láthatnak, amelyen a nagy Webber-klasszikusok mellett, mint a Jézus Krisztus Szupersztár és Az operaház fantomja musicalek, az István, a király, A Notre-dame-i toronyőr, a Valahol Euróbában, La Mancha lovagja, illetve A nyomorultak slágerei is elhangoznak majd.

Fellépő művészek: Nádasi Veronika, Polyák Lilla, Zábrádi Annamária, Ninh Duc Hoang Long, Homonnay Zsolt, Szomor György és a Budapesti Operettszínház Zenekara és Énekkara 

Vezényel: Pfeiffer Gyula, a Budapesti Operettszínház főzeneigazgatója.

Ajánlatunk


A Budapesti Operettszínház új bemutatója egyesíti az operett műfajának legnemesebb hagyományait és a Nagymező utcai teátrum lenyűgöző, 21. századi színpadi látványvilágát. Kálmán Imre világsikerű darabjának premierje a 2025-ös év egyik legjobban várt eseménye. Az előadás premierje 2025.02.21-22-23-án lesz, február hónapban 8 alkalommal látható.

Az Orfeum mágusa A Budapesti Operettszínház 100. jubileumi évének díszelőadása − ez a vadonatúj nagyoperett − mágikus időutazásra hívja a becses publikumot.

Ki ne ismerné Hamupipőke, az árva leány történetét, akit gonosz mostohája és mostohatestvérei elnyomnak, akinek arcocskáját összekormozzák, toprongyosan járatják, mégis ő nyeri el a herceg szívét? A Hamupipőke a világ egyik legismertebb története. Már az ókori Egyiptomban felbukkant, de kínai változata is ismert.

Ajánló


„Hegedűs a háztetőn… valahol mind azok vagyunk. Megpróbálunk egy letisztult dallamot kicsalni, miközben egyensúlyozunk, hogy ne szegjük nyakunkat. Nem könnyű!”

A világ egyik leghíresebb Grimm-meséjéből készült táncjáték a budapesti ősbemutató óta nemcsak itthon, hanem külföldön is hatalmas népszerűségre tett szert,…

Az István, a király egy családi viszály története: Géza fejedelem halála után fia örökölné a hatalmat, de a hagyományokra hivatkozva…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



A Budapesti Operettszínház fenntartója a Magyar Állam, irányító szerve az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI)

X